Yeşil Sanayi Destek Programı İçin Başvurular Başladı AYC Danışmanlık / Yatırım Destek Danışmanlık Hizmetleri, Ar-Ge ve İnovasyon Hizmetleri, Teknik Destek Hizmetleri, Yaıtırım, Hibe, Teşvik, Destekleme, Danışmanlık, Devlet Destekleri, AB Destekleri, TÜBİTAK Destekleri, IPARD Destekleri, KOSGEB Destekleri, KOBİGEL, Kalkınma Ajansı Destekleri, Ankara, Konya

HABERLER Yeşil Sanayi Destek Programı İçin Başvurular Başladı

KOSGEB, TÜBİTAK ve Dünya Bankası iş birliğinde KOBİ’lere sağlanacak olan 450 Milyon Dolarlık Türkiye Yeşil Sanayi Projesi kapsamında “Sanayi KOBİ’lerinin Güneş Enerjisi Yatırımlarının Desteklenmesi Proje Teklif Çağrısı” ve “Sanayide Temiz ve Döngüsel Ekonomi Proje Teklif Çağrısı” yayınlanmıştır. AYC Danışmanlık olarak proje hazırlama çalışmalarımız devam etmekte olup yatırımlarınız için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Programa KOSGEB Veri Tabanında kayıtlı, işletme beyanının onaylı küçük ve orta büyüklükteki işletmeler başvurabilecektir. Mikro işletmeler başvuru yapamayacaktır.

Programa NACE REV 2 sınıflamasına göre; aşağıda belirtilen sektörlerde faaliyet gösteren işletmeler başvurabilecektir:

İmalat Sektörünün Tümü (Kısım C)

Motorlu Taşıt ve Motosikletlerin Onarımı (Kısım G)

Bilgi ve iletişim (Kısım J)

Mesleki, bilimsel ve teknik faaliyetler (Kısım M)

Diğer hizmet faaliyetleri (Kısım S)

Sanayi KOBİ’lerinin Güneş Enerjisi Yatırımlarının Desteklenmesi Proje Teklif Çağrısı için destek üst limiti 14.000.000,00 TL (Geri Ödemeli), Sanayide Temiz ve Döngüsel Ekonomi Proje Teklif Çağrısı için destek üst limiti 4.000.000,00 TL (Geri Ödemeli) olarak belirlenmiştir. Destek oranı başvuru yapılan teklif çağrısına ve başvuru yapılan illere göre değişiklik göstermektedir.

Programa 30 Kasım 2024 tarihine kadar başvurular alınacaktır. Firmamız ile iletişim kurmak için 0332 238 77 66 numaralı iletişim hattımıza erişebilir, ya da ayc@ayc.com.tr e-posta adresimize elektronik posta gönderebilirsiniz.